Regeneracja okolicy oka
Spis treści
- Dlaczego obszar okolicy oka jest częstym powodem konsultacji?
- Jakie grupy produktowe używane są do tej regeneracji?
- Jakie produkty używane są podczas szkolenia?
Dlaczego obszar okolicy oka jest częstym powodem konsultacji?
Skóra jest naturalnie delikatna i wyjątkowo cienka (od 0,33 do 0,36 mm) z niewielką naturalną ochroną i tendencją do wysuszenia z powodu ograniczonej ilości gruczołów łojowych i potowych, których rolą jest zapewnienie ochronnej warstwy hydrolipidowej. Tkanka w tej okolicy jest bardzo narażona na fotostarzenie. Elastynowe i kolagenowe włókna skóry właściwej są mniej gęste, a ruchy mięśni w okolicy oczu powodują ciągły ruch tej okolicy, co zwiększa ryzyko powstawania zmarszczek.
Jakie grupy produktowe używane są do tej regeneracji?
TOKSYNA BOTULINOWA
Toksyna modeluje pracę mięśni, wygładzając drobne zmarszczki okolicy oka – szczególnie polecana do usuwania zmarszczek w górnej części twarzy. Efekt może utrzymać się nawet do 6 miesięcy.
Skóra w okolicach oczu, jak i na czole wygładza się po około dwóch tygodniach, wpływając na rozluźnienie mięśni, co pomoże ograniczyć powstawanie głębokich zmarszczek w przyszłosci.
Ale to nie wszystko – zabieg z użyciem toksyny botulinowej w okolicy oka oraz miedzy brwiami, przy wypełnianiu drobnych zmarszczek pozwoli również na podniesienie brwi.
MEZOTERAPIA IGŁOWA
Zabiegi mezoterapii pod oczy dostarczają skórze koktajlu witaminowego, przeciwutleniaczy i nawilżającego kwasu hialuronowego. Szczególnie polecane na zmarszczki mimiczne – sińce pod oczami, cienie i kurze łapki. Swoje zastosowanie znajdzie również w przypadku cienkiej i przesuszonej skóry wokół oczu, a także przy nierównym kolorycie. Zalecana dla osób, ze skłonnością do powstawania opuchlizny pod oczami.
USIECIOWANY KWAS HIALURONOWY I HYDROKSYOPATYT WAPNIA
Preparaty wspomagają leczenie utrwalonych zmarszczek, korekty doliny łez, umiejętnie wprowadzony produkt uzupełni zarówno resorpcję kości, jak i zanikające przedziały tłuszczowe. Zabieg może wykonywać wyłącznie doświadczony lekarz.
BIOSTYMULATORY AUTOLOGICZNE I SYTNETYCZNE
Macierz zewnątrzkomórkowa stanowi środowisko życia fibroblastu – komórki, która produkuje kwas hialuronowy, kolagen, elastynę. Wykonując zabiegi mezoterapii, pracując przy pomocy biostymulatorów, wpływamy na jakość macierzy. Dzięki macierzy miedzykomórkowej, komórki skóry, mięśni, tkanki podskórnej i kości komunikują się ze sobą.
Na skutek procesu starzenia , zawarte w skórze włókna kolagenowe ulegają stopniowemu ścieńczeniu, zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego i elastyny. Skóra staje się bardziej wiotka, pojawiają się zmarszczki. Wykonując zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego wykorzystujemy naturalne procesy regeneracyjne naszych tkanek, które pobudzone przez czynniki wzrostu zawarte w płytkach.