Kurs nieinwazyjna korekta nosa

Kurs nieinwazyjna korekta nosa

Kurs nieinwazyjna korekta nosa

Informacje Ogólne:

Czas trwania: 1 dzień

Cena: 4500 PLN

Ilość osób w grupie: 2-3

Szkolenie – perfect nose

Nieinwazyjna korekta nosa, jak działa?

Modyfikacja kształtu nosa bez konieczności przeprowadzania operacji jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem stosowanym w medycynie estetycznej. Celem zabiegu jest poprawa wizualnego wyglądu nosa uwzględniająca proporcje twarzy. Nasza placówka szkoleniowa oferuje kurs kombinowany, który jest przeprowadzany przy użyciu toksyny botulinowejkwasu hialuronowego oraz nici COG. Technika zabiegowa jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta. Podczas kursu omawiane są techniki pozwalające na uniesienie czubka nosa, złagodzenie rysów twarzy oraz generalna poprawa symetrii nosa. Głównymi zaletami niechirurgicznej plastyki nosa jest natychmiastowy rezultat oraz brak uciążliwego okresu rekonwalescencji.

Oferowane przez naszą placówkę szkolenie z technik kombinowanych- perfect nose to kurs na poziomie zaawansowanym, przeznaczony dla lekarzy. Warunkiem uczestnictwa w naszym szkoleniu jest ukończenie szkolenia z wolumetrii podstawowej oraz realne doświadczenie w wykonywaniu zabiegu.

Czym wyróżnia się szkolenie PERFECT NOSE?

Kurs oferowany przez naszą placówkę pozwala na zdobycie zaawansowanej wiedzy w stosowaniu technik kombinowanych w zabiegach korekty nosa bez skalpela. Połączenie wiedzy na temat stosowania toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego oraz nici COG pozwoli na zdobycie doświadczenia w pracy z trudnymi przypadkami oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu, który nie pozostawi żadnych śladów wizualnych w postaci blizn. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, utrzymanie się efektu nawet do trzech lat.

Ramowy program szkolenia:

 • Zakres omawianych na szkoleniu technik oraz stref zabiegowych: Podczas szkolenia, kursanci poznają techniki zabiegowe nieinwazyjnej korekty nosa przy użyciu toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego oraz nici COG.peper

Część teoretyczna

Teoria:

 • Omówienie technik stosowanych przy użyciu toksyny botulinowej( korekcja opadającego czubka nosa, optyczne zwężanie nosa, optyczna korekcja asymetrii nosa)
 • Omówienie korekty nosa przy użyciu kwasu hialuronowego( korekcja garbu, likwidacja nierówności, wypełnienie zagłębień, podniesienie grzbietu, optyczne zwężenie, optyczne pomniejszenie, przywrócenie prawidłowych proporcji nosa)
 • Omówienie korekcji nosa nićmi COG( zwężenie nosa, skrócenie nosa, podniesienie kącika nosa, redukcja asymetrii)
 • Wskazania i przeciwwskazania zabiegowe
 • Prawidłowa konsultacja medyczną i dobór zabiegów
 • Protokół zabiegowy
 • Omówienie technik iniekcyjnych na poszczególnych okolicach zabiegowych
 • Postępowanie w powikłaniach po kwasie hialuronowym, toksynie botulinowej, niciach COG i leczenie
 • Techniki kombinowane nieinwazyjnej korekty nosa, a inne zabiegi medycyny estetycznej
 • Wrażliwość na leki
 • Efekty uboczne niechirurgicznej plastyki nosa

Część praktyczna (samodzielne przeprowadzanie zabiegów na modelach)

Praktyka:

 • Miejscowe iniekcje wybranych zabiegów (omówionych w części teoretycznej) na modelach
 • Technika zabiegowa:
  Zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W zależności od potrzeb korekty zabieg wykonuje się we wskazanym przez anatomię miejscu.
  Czas pojedynczego zabiegu: ok.30min
 • Postępowanie z pacjentem według procedur pozabiegowych – opieka, zalecenia po zabiegu

Każdy uczestnik szkolenia wykonuje wszystkie etapy zabiegu samodzielnie na gwarantowanej modelce pod okiem certyfikowanego szkoleniowca.

Formularz zgłoszeniowy:

  Temat szkolenia: Kurs nieinwazyjna korekta nosa

  Data najbliższego szkolenia:

  Jeśli chcą Państwo zgłosić się na inny termin niż najbliższy, proszę go wskazać w polu "Wiadomość".

  Polski Instytut Medycyny i Kosmetologii to placówka edukacyjna stworzona w celu profesjonalnego szkolenia i wdrażania nowych technik z zakresu medycyny

  +48 577 663 665

  biuro@pimik.pl

  Pon-Niedz

  09.00 - 17.00