Informacje ogólne:
Data: 27.10.2024 r. (niedziela)
Czas trwania: 8 godz.
Cena: 6000 zł
Ilość osób w grupie: 3-5
Prowadzący: dr n.med. Jakub Krukowski (biogram poniżej)
Miasto: Gdańsk
Szkolenie wazektomia
Część teoretyczna
- Anatomia i fizjologia męskich narządów płciowych
- Aktualne formy męskiej antykoncepcji
- Przygotowanie pacjenta do zabiegu:
-
- wywiad
- badania laboratoryjne
- przeciwwskazania bezwzględne i względne
- Techniki operacyjne:
4.1 Znieczulenie:
-
-
- nasiękowe
- bezigłowe
-
4.2 Dostęp do nasieniowodów:
-
-
- technika „jednego nacięcia”
- technika „dwóch nacięć”
- technika „no-scalpel”
-
4.3 Instrumentarium
4.4 Sposoby zablokowania pasażu plemników
- Zalecenia pozabiegowe
- Powikłania
- Możliwości uzyskania materiału do zapłodnienia u pacjentów po zabiegu wazektomii:
-
- wasowasostomia
- techniki wspomaganego rozrodu
Część praktyczna
Wykonanie przez uczestników trzech zabiegów na modelach, z pomocą prowadzącego szkolenie lekarza wykładowcy.
Dr n.med. Jakub Krukowski
Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z zakresu urologii rozpoczął w 2013, w Klinice Urologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W czasie odbywania programu specjalizacyjnego odbył liczne kursy i szkolenia, mające na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych. Jako jeden z nielicznych urologów w Polsce wykonuje sonouretrografię – ultrasonograficzną ocenę cewki moczowej.
W 2018 odbył staż w Servicio de Urología de Hospital General Universitario Gregorio Marañón w Madrycie, gdzie szkolił się pod okiem profesora Enrique Lledo Garcia, jednego z najbardziej doświadczonych urologów w Europie zajmujących się urologią rekonstrukcyjną, a także będącego współautorem Guidelines of European Association of Urology. W trakcie pobytu w Madrycie w znaczącym stopniu powiększył swoją wiedzę na temat leczenia zwężeń cewki moczowej oraz wysiłkowego nietrzymania moczu, a także zabiegowego leczenia zaburzeń erekcji.
W czerwcu 2020 zdał europejski egzamin specjalizacyjny, uzyskując stopień specjalisty urologii oraz prestiżowy tytuł Fellow of European Board of Urology (FEBU).
W październiku 2022 obronił z wyróżnieniem pracę doktorską, w której udowodnił przydatność sonouretrografii w diagnostyce zwężeń cewki moczowej.
Od 2015 jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz European Association of Urology (EAU). W swoim dorobku naukowym posiada dwie prace, które weszły w skład wytycznych European Association of Urology: jednych z najważniejszych źródeł informujących o najnowszych standardach diagnostyki i leczenia Pacjentów urologicznych.