Masaż kobido – naturalny lifting twarzy

Wśród najbardziej popularnych masaży twarzy, najczęściej wybierany jest masaż Kobido, który obiecuje wygładzenie oraz ujędrnienie skóry, czyli naturalny lifting. Szczególne wyróżnienie uzyskuje u osób z cerą dojrzałą. W porównaniu do innych masaży, które są oferowane na rynku nie tylko poprawia jakość skóry, ale również oddziałuje na głębsze struktury mięśniowe. Masaż Kobido jest czymś więcej niż zwykłą pielęgnacją twarzy – poprawia również stan zdrowia i samopoczucie dzięki redukcji nagromadzonego w ciele stresu. Stanowi naturalną alternatywę dla zabiegów iniekcyjnych stosowanych w medycynie estetycznej.

Kobido jest sztuką pochodzącą z XV wieku, wywodzącą się z Japonii, która została odkryta dopiero kilka lat temu w krajach Zachodnich. Właśnie w języku japońskim termin Kobido oznacza „starożytną drogę do piękna”, a piękno w Japonii to trzy czynniki: dobre zdrowie psychiczne, fizyczne i duchowe. Twarz najbardziej odzwierciedla te trzy stany, dlatego piękna i promienna twarz jest wtedy, kiedy są one zrównoważone.

Czym jest masaż Kobido i jak przebiega?

Masaż Kobido to zestaw złożonych technik manualnych, które wykonuje się na mięśniach twarzy. Precyzyjnie wykonywane ruchy możemy podzielić na: głaskanie, ugniatanie, stukanie, wibracje i naciski (punkty akupresurowe):

 • delikatne ruchy głaskania, to pierwszy kontakt z twarzą, który ma za zadanie rozgrzać skórę
 • ugniatanie skóry – uwalnianie powięzi i innych tkanek, tym samym następuje rozluźnianie mięśni i wygładzanie zmarszczek mimicznych
 • szybkie i subtelne ruchy stukające pobudzają mięśnie, aktywują mikrokrążenie, uwalniają toksyny i wpływają na produkcję kolagenu
 • stosowanie ruchów wibracyjnych odprowadza limfę, co wpływa na wydalenie toksyn oraz ma znaczący wpływ na efekt liftingu
 • naciski na skórę stymulują punkty związane z narządami i układem nerwowym, poprawiając ogólny stan zdrowia

Rodzaj masażu dobierany jest indywidualnie do rodzaju skóry oraz obszaru, który poddany jest zabiegowi. Możemy wyróżnić – masaż gładki, subtelny, jak i głęboki.

STREFA TWARZY
 1. Pęcherz moczowy – górna część czoła
 2. Jelito grube – obwodowa część czoła
 3. Jelito cienkie – środkowa część czoła
 4. Wątroba – okolica między brwiami
 5. Śledziona – skronie
 6. Trzustka – nasada nosa
 7. Nerki – okolica oczu (powieka dolna) oraz uszy – PRAWE OKO: wątroba i pęcherzyk żółciowy, LEWE OKO – śledziona i trzustka
 8. Żołądek – środkowa część nosa
 9. Serce – czubek nosa
 10. Oskrzela – skrzydełka nosa
 11. Płuca – policzki
 12. Przewód pokarmowy – usta a) górna warga – żołądek b) wewnętrzna część dolnej wargi – jelito cienkie c) zewnętrzna część dolnej wargi – jelito grube d) kąciki ust – dwunastnica
 13. Narządy płciowe – okolica ust i brody

Jakie korzyści możemy uzyskać?

Masaż Kobido może mieć korzystny wpływ na lęki, bezsenność, zaburzenia trawienia, jak i równoważy układ nerwowy, który niweluje oznaki stresu i zmęczenia. Wykazano również zmniejszenie objawów bruksizmu z uwagi na techniki masażu wykonywane na czaszce oraz w okolicach oczu.

A dodatkowo możemy uzyskać…

– lepsze dotlenienie skóry

– wydalanie toksyn

– uzyskanie blasku na twarzy, jak i młodszego wyglądu poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni

– wyciszenie i relaks, które zapewnią gładszą skórą

– zapobieganie/zmniejszenie skutków starzenia: spłycanie i zapobieganie powstawaniu zmarszczek z uwagi na poprawę krążenia krwi w okolicy twarzy

– ujędrnianie i napinanie skóry, pobudzanie mięśni, poprawa owalu twarzy (efekt liftingu)

– usunięcie oznak zmęczenia

– stymulacja produkcji kolagenu i elastyny

Częstotliwość wykonywania zabiegu

Masaż Kobido jest wykonywany około 90 minut na jednej sesji. W ciągu pierwszego miesiąca zalecana jest przynajmniej Pojedyncza sesja masażu Kobido trwa około 90 minut. W ciągu pierwszego miesiąca zalecana jest przynajmniej jedna sesja tygodniowo, aby aktywować korzyści płynące z kuracji. Po pierwszym miesiącu zalecane jest wykonywanie zabiegu co trzy tygodnie, aby utrzymać korzyści i zapobiec efektom starzenia się skóry. Należy jednak pamiętać, jak przy każdym zabiegu, że to osoba wykonująca zabieg decyduje o częstotliwości sesji z uwagi na doświadczenie oraz profesjonalną ocenę stanu skóry.

Jakie wyróżniamy przeciwwskazania do zabiegu?

Masaż Kobido nie jest zalecany kobietom w ciąży, osobom chorym na serce, nadciśnienie oraz nowotwory ( po Masaż kobido nie jest zalecany kobietom w ciąży, osobom chorym na serce, nadciśnienie oraz nowotwory ( po chemioterapii za zgodą onkologa). Przeciwwskazaniem może być również wysypka, świeża blizna zaraz po wygojeniu, jak i trądzik, jednakże w takich przypadkach zabieg może zostać wykonany w sposób łagodniejszy, chyba że stan skóry na to nie pozwoli, o czym zadecyduje osoba wykonująca masaż. Nie zaleca się łączenia innych zabiegów z masażem Kobido, takimi jak chociażby wstrzykiwanie botoksu, czy elektroliza.  

A dodatkowo…

 • stany zapalne organizmu, takie jak gorączka
 • trądzik różowaty, będący w fazie zaostrzenia
 • opryszczka
 • epilepsja
 • różnego rodzaju uszkodzenia naskórka (np. po mezoterapii igłowej min. 3 tygodnie – stan zapalny musi się całkowicie wyciszyć)
 • ekstrakcja zęba (do 10 dni), jak i około zębowe stany ropne, a w przypadku implantów – 1 miesiąc po zabiegu
 • zabieg z użyciem nici (3-6 msc – nici muszą się wchłonąć), a po niciach haczykowych (nie zaleca się lub po 6 miesiącach po uprzedniej konsultacji)