Foxy eye – lifting boczny nićmi

Okolica oka jest niezwykle ważną częścią naszej twarzy. Opadające powieki lub opuszczone części brwi powodują, że wyglądamy na smutnych bądź zmęczonych. Doskonałym rozwiązaniem jest zabieg FOXY EYE, gdzie możemy uzyskać poprawę wyglądu okolicy oka, czyli boczny lifting brwi przy użyciu nici.

Bardzo ważnym aspektem przy implantacji nici jest znajomość anatomii twarzy – unaczynienie żylne, przedziały tłuszczowe, muskulatura twarzy, jak i wiedza na temat czynników, które powodują, że twarz się starzeje. Starzenie się czoła powoduje, że kości oczodołu wchłaniają się, kość się poszerza, tym samym zanika podpora okolicy brwi.

Poza znajomością Anatomii, która jest bardzo ważna przy wykonywaniu zabiegu Foxy Eye, ważny jest również dobór pacjenta pod względem jakości skóry w okolicy czołowej. Za nasileniem wiotkości skóry idzie również osłabienie jakości tkanki łącznej, co powoduje, że nici nie mają podporu, zatem ich implementacja nie da pożądanych efektów. Grubość skóry jest zatem tutaj ważnym aspektem.

Cienka skóra vs. Gruba skóra – jakie ma znaczenie przy wykonywaniu zabiegu?

U pacjentki, która ma cienką skórę, nici implementujemy w okolicy końca czoła, gdzie już się nie marszczy, a na początku owłosionej skóry. Co nie oznacza, że przy każdej cienkiej skórze można taki zabieg wykonać. Cienka skóra powoduje mniejszy naciąg nici, aniżeli przy wykonywaniu zabiegu przy grubej skórze, gdzie możliwość implementacji jest już w okolicy brwi. U pacjentów ze słabszą tkanką łączną występuje mniejsze powodzenie zabiegu, ponieważ przy pociągnięciu  i zaciągnięciu nici, może dojść nawet do ich wyciągnięcia z okolicy implementowanej. Podsumowując – nie każdy pacjent kwalifikuje się do zabiegu, zatem kluczowa jest kwalifikacja pacjenta.

U pacjentki z grubszą tkanką skórną występuje większy odcinek, gdzie skórę można podciągnąć i miejsce, gdzie możemy nici zaimplementować. W takim przypadku możemy zacząć od implementacji nici w okolicy pod brwią bądź pod przegrodą, ewentualnie pod łukiem jarzmowym, wprowadzając je w kształcie litery „V” tylko jeden raz bądź użyć ich dwukrotnie w kształcie litery „V”.

Jeżeli podczas zabiegu nie zostaną zaimplementowane duże ilości nici, to efekt widoczny jest zaraz po zabiegu. Pacjent może odczuwać nawet do 3 tygodni bolesność w miejscu, gdzie kaniula i nić została zaimplementowana bardzo płytko bądź nisko.

Uniesienie brwi – jak wykonać zabieg?

Przy wykonywaniu zabiegu Foxy Eye należy zwrócić szczególną uwagę na gałązkę skroniową nerwu twarzowego, aby nie doszło do porażenia. Gdy wystąpi porażenie podczas implementacji mamy całkowite opadnięcie brwi, co może być spowodowane za głęboką implementacją.

Ze względu na więzadło, które jest umiejscowione w okolicy brwiowej, nie wykonujemy tego zabiegu bezpośrednio nad brwią. Można podać toksynę botulinową na czoło, aby również trochę je unieruchomić, na pewno wpłynie to na efekt zabiegu. Pacjent powinien mieć grubszą tkankę skórną, aby tych nici nie było widać.

Przy wykonywaniu zabiegu napotkamy na krzywiznę czoła, którą trzeba pokonać. Ważne jest, aby stosować nici, które możemy wprowadzić i ewentualnie wycofać bez pozostawienia tej nici w skórze.

Zaletami, które uzyskujemy po wykonaniu zabiegu jest optyczne powiększenie oka, zmniejszenie opadającej powieki oraz młodszy wygląd twarzy dzięki uniesionym kącikom oka.

Jakie nici stosować?

W tego typu zabiegach stosuje się nici z kwasu polimlekowego oraz nici zpolikaprolaktonu P(LA/CL), które rozkładają się dłużej, zatem efekt ciągnięcia mechanicznego będzie dłuższy. Nici nie tylko  służą do liftingu skóry, ale również  regenerują i  wzmacniają ją.

Nici wyposażone są w specjalny system haczyków pozwalający na ich stabilizację w warstwie mięśniowo – powięziowej twarzy, a efekt uzyskuje się dzięki ich naciągnięciu oraz na stymulacji syntezy kolagenu,  elastyny i kwasu hialuronowego.

Jakie nici możemy użyć podczas wykonywania zabiegu?

  • NICI LIFT STRONG – najnowszej generacji nici tłoczone dwukierunkowe, kilkukrotnie mocniejsze i trwalsze od nici nacinanych – długość nici 60 mm – charakteryzują się solidnymi zaczepami
  • NICI NACINANE – można je również zastosować, jednakże mają osłabioną siłę ciągnięcia przez nacięcie, ale również części zaczepu są słabsze i mogą się wyłamywać

Bardzo istotna jest umiejętność implementacji,  jest to klucz do pożądanego efektu.

Zalecenia pozabiegowe

Pożądane efekty po wykonaniu zabiegu można uzyskać w momencie stosowania przez pacjentów zaleceń pozabiegowych. Co do nich należy?

  • opatrunek poliftingowy
  • kinesiotaping– aplikacja w miejscach, gdzie przechodzą nici bądź zwykłe plastry
  • ograniczenie mimiki twarzy oraz nadmiernego wysiłku fizycznego
  • spanie na plecach przez około 7 dni
  • unikanie picia alkoholu

Lifting boczny zaraz po ingerencji chirurgicznej jest drugą metodą do osiągnięcia tego efektu. Otwarcie oka można również osiągnąć prawidłową aplikacją toksyny lub biostymulatorów, wszystkie wspomniane niechirurgiczne metody są w programie kursu.

Serdecznie zapraszamy na nasze szkolenie z Foxy eye, gdzie tego typu zagadnienia są szerzej omawiane na zajęciach.