Odwołane wizyty – mamy na to rozwiązanie!

Zabieg powiększania i modelowania ust to jeden z najbardziej popularnych zabiegów upiększających w medycynie estetycznej, który jest skierowany do osób niezadowolonych z kształtu, koloru i struktury swoich warg. Prawidłowo wykonany nadaje naturalnego i zdrowego wyglądu poprzez powiększenie objętości warg, usunięcie asymetrii i nawilżenie skóry. Poznajmy najważniejsze informacje na temat tego, jak przebiega zabieg, jakie są etapy gojenia oraz sprawdźmy, czym jest metoda na płasko, by móc zaoferować ją w przyszłości także swoim pacjentom.

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym – cel zabiegu i uzyskiwany efekt

Modelowanie i powiększanie ust to zabieg skierowany dla pacjentów, którzy chcą poprawić ich kształt, strukturę i koloryt. Wargi są wypełniane kwasem hialuronowym, dzięki czemu uzyskują pożądany kształt. 

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym to zabieg mało inwazyjny, zapewniający niemal natychmiastowe efekty. Dzięki przywróceniu ustom jędrności, nawilżenia, poprawie konturu i dodaniu objętości, cała twarz wydaje się młodsza i bardziej wypoczęta.

Podczas zabiegu podaje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest polisacharydem występującym naturalnie w tkance łącznej czy nabłonku. W konsekwencji pozostaje on obojętny dla układu immunologicznego i nie stanowi zagrożenia dla organizmu. Usieciowanie oznacza, że kwas został poddany chemicznej obróbce, dzięki której cząsteczki połączyły się ze sobą w większe konglomeraty, stając się bardziej odpornymi na działanie hialuronidazy rozkładającej kwas hialuronowy. 

Wykonujemy iniekcję preparatami Filorga, Saypha, Neauvia, Stylage oraz innymi, w zależności od wskazania i celu zabiegu, wstrzykując kwas w głąb naskórka mikrokaniulą. Preparat utrzymuje się w tkankach nawet do 18 miesięcy, a efekty zabiegu są widoczne przez okres 6-12 miesięcy.

Jak przebiega zabieg powiększania i modelowania ust?

Zabieg powiększania i modelowania ust jest zawsze poprzedzony konsultacją medyczną i zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu. Po ustaleniu pożądanego kształtu ust, nakładamy preparat o działaniu znieczulającym, najczęściej pod postacią kremu. Następnie przystępujemy do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego wprost w czerwień wargową lub w jej okolice. Za pomocą dłoni rozmasowujemy miejsce iniekcji, by uzyskać pożądany efekt.

Jakie są etapy gojenia ust po kwasie?

Usta po kwasie dzień po dniu powoli uzyskują swój pożądany wygląd. Bezpośrednio po zabiegu mogą być opuchnięte, przez co będą wydawały się większe. Opuchlizna utrzymuje się nawet do 2-3 dni, a gdy ustąpi, pojawią się siniaki i krwiaki, które ustępują po 3-4 dniach. To wtedy wielu pacjentów zauważa twarde usta po kwasie hialuronowym. Jeśli utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie, powinni zasięgnąć porady specjalisty. 

Usta po kwasie hialuronowym – gojenie może potrwać w sumie do 4 tygodni, jednak jest to zależne od organizmu. Obrzęk i siniaki znikają najczęściej do 7-14 dni, podobnie jak ból i nadwrażliwość ust.

Modelowanie ust na płasko – na czym polega?

Modelowanie ust na płasko przebiega w podobny sposób co tradycyjna metoda, jednak wykonujemy iniekcję w kierunku prostopadłym do czerwieni wargowej, a nie równoległym.

Precyzyjnie przeprowadzony zabieg pozwoli rozciągnąć czerwień bez jej nadmiernego uwypuklenia. Usta powiększone na płasko to zabieg polecany dla pacjentów, którzy obawiają się efektu „kaczych ust”.

Usta na płasko przed i po zabiegu wyglądają naturalniej niż po powiększaniu tradycyjną metodą tzw. french lips. Spoglądając na nie z profilu można zauważyć, że nie odstają do przodu, łuk kupidyna przyjmuje kształt serca, a wargi są większe bez iniekcji dużej ilości preparatu

Dodatkowe pytania od pacjentów – gojenie ust po kwasie

Bardzo suche usta po kwasie hialuronowym – dlaczego tak się dzieje?

Jeśli pacjent zgłosi nadmierną suchość ust warto wyjaśnić, że przyczyną są nakłucia wykonane podczas zabiegu oraz fakt, że kwas wiąże wodę. Aby zmniejszyć przykre dolegliwości, należy zalecić picie przynajmniej 2-3 litrów wody dziennie i regularne nawilżanie warg.

Kiedy można palić po powiększaniu ust?

Pacjent nie powinien palić papierosów, spożywać alkoholu oraz ograniczyć do minimum wysiłek fizyczny przez 24-48 godzin. W związku z tym, że może pojawić się ból i dyskomfort, odradza się palenie nawet do dwóch tygodni.

Czy dozwolone jest picie wody po powiększaniu ust?

Pacjent nie tylko może, ale powinien przyjąć duże ilości wody, aby doszło do wiązania cząsteczek kwasu.


 

Serdecznie zapraszamy nasze specjalistyczne szkolenia z zakresu powiększania i modelowania ust, gdzie tego typu zagadnienia są szerzej omawiane na zajęciach: