Preparaty, które służą do odbudowy struktury skóry – bioremodeling profhilo i nucleofill

Biostymulatory to wykorzystywane w medycynie estetycznej preparaty, które służą do odbudowy struktury skóry, dzięki  stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu działają całkowicie naturalnie, dając efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Celem iniekcji biostymulatorów jest przywrócenie utraconych przez lata parametrów skóry. 

Z uwagi na ogromne zainteresowanie zabiegami z użyciem preparatów biostymulujących, które są wysoce cenione za naturalne i szybko pojawiające się efekty, na rynku pojawiają się cyklicznie nowe preparaty. Tym samym nie oznacza to, że dany preparat zadziała na każdą okolicę. Nic bardziej mylnego! Przed wykonaniem zabiegu należy przeanalizować wszystkie aspekty produktu, od wskazań do zabiegu, substancji aktywnych w preparacie, po najważniejsze – przeciwwskazania. To najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza forma uzyskania pożądanych efektów. Rodzajów preparatów jak już wspomnieliśmy jest mnóstwo na rynku, a więc można je podzielić na grupy, ze względu na:

 • rodzaje substancji aktywnych – na jakiej bazie substancji opiera się dany preparat,
 • mechanizmy działania, czyli w jaki sposób działają na naszą tkankę,
 • wskazania i obszary leczenia,
 • techniki iniekcji – głębokości, jak i metody iniekcji: igła czy kaniula,
 • rezultaty,
 • długość utrzymywania się efektów

Substancje aktywne w preparatach

 W zależności od stanu skóry, tkanki podskórnej, trybu życia, problemu i wieku, dobieramy odpowiedni preparat stymulujący. Dzielimy je zatem na grupy, które są stworzone na bazie danej substancji aktywnej:

KWAS HIALURONOWY NIEUSIECIOWANY – warto tutaj wspomnieć, że biostymulator tkankowy nie jest wypełniaczem, zatem nie powiększa nam objętości twarzy, choć podawany jest w postaci  substancji kwasu hialuronowego. Znaczącą różnicą jest to, że substancją aktywną jest kwas nieusieciowany, który zatrzymuje się w macierzy międzykomórkowej, mocno naciąga wodę, co stymuluje fibroblasty do tworzenia własnego kwasu hialuronowego. Kwas nieusieciowany szybciej rozkłada się w naszym organizmie, niż kwas hialuronowy usieciowany.

AMINOKWASY – należą do związków organicznych, czyli pochodzących od organizmów żywych. Aminokwasy dzielimy na białkowe i niebiałkowe. Aminokwasy podawane w biostymulatorach pomagają w wytwarzaniu elastyny. Kwasy, które najczęściej są stosowane w biostymulatorach to :

HYDROKSYAPATYT WAPNIA  – tworzy „rusztowanie” kości zębów, bez którego nie mógłby funkcjonować nasz układ kostny. Dziś używa się go do wypełniania fałd skóry, leczenia blizn, zwiększenia objętości tkanek miękkich, redukcji bruzdy nosowo-wargowej, podnoszenia kącików ust i likwidacji linii marionetek. Najczęściej występuje w postaci żelu. Wprowadzając go do tkanek robi „rusztowanie” dla nowych włókien kolagenu w naszym organizmie.

KOLAGEN – włókniste białko, które znajduje się w naszej macierzy pozakomórkowej. Dzięki niemu, oznaki starzenia są stopniowo redukowane bez żadnych zniekształceń estetycznych.  Na dzień dzisiejszy możemy wyróżnić 28 rodzajów kolagenu. Kolagen typu I, który jest wykorzystywany w biostymulatorach wpływa na przyczepność włókien kolagenu typu I oraz kolagenu typu IV, który tworzy się w pobliżu błony komórkowej. Wprowadzając kolagen tworzymy napięcie w macierzy  pozakomórkowej, które przyciska fibroblasty wytwarzając nową macierz międzykomórkową oraz kolagen i elastynę. Kolagen służy do utrzymania struktury i funkcjonowania tkanek.

Różnice – biostymulatory vs tradycyjne ampułki do mezoterapii igłowej

Znaczącą różnicą między biostymulatorami, a ampułkami do mezoterapii jest metoda podawania oraz efekt. W zabiegu mezoterapii igłowej preparaty są podawane płytko, do powierzchniowych warstw skóry, gdzie ta metoda ma za zadanie wypełniać braki, np. o witaminę C.

Natomiast  w biostymulatorach wprowadzone preparaty pobudzają tkanki do naturalnej regeneracji, czyli do naturalnego wytworzenia kolagenu, kwasu hialuronowego oraz do naturalnego wytworzenia elastyny. Metoda iniekcji biostymulatorów nie wypełni braków witamin, aminokwasów czy peptydów, czyli tego, czego brakuje nam w górnych warstwach skóry.

Profhilo – molekuła młodości

Preparat jest jednym z najbezpieczniejszych z uwagi na nowej generacji sieciowaniu – stabilizacji termicznej, a więc nie jest chemicznie sieciowanym kwasem HA i nie posiada jego wad.

Opracowany przy użyciu opatentowanej technologii, w wyniku której powstają Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe L-HA, nagrodzony w 2015 r. przez Francuski AMEC za innowacyjność.  W preparacie występuje najwyższe dostępne stężenie na świecie, czyli  aż  64mg naturalnego HA, co pozwala, aby wykonany zabieg wzmocnił i zagęścił skórę, wygładził zmarszczki, wysmuklił rysy twarzy oraz nadał twarzy biorewolumetryczny efekt.

TECHNIKA INIEKCJI – BAP

Nowoczesny preparat wymaga również specjalnej metody podawania. Mamy tutaj do czynienia z techniką Bio Active Points, czyli 5 wkłuć na każdą ze stron twarzy, które można wykonać w ciągu kilku minut. Lekarz wyznacza punkty anatomiczne twarzy, po czym wolno wstrzykuje preparat, zatem ból jest znikomy i nie ma tutaj konieczności znieczulenia pacjenta. Technika ta stworzona została w odpowiedzi  na charakterystykę starzenia się dolnej części twarzy tj. linii żuchwy, policzka, okolicy jarzmowej, brody oraz okolicy przedusznej. Technika BAP ma znacznie bardziej ograniczone ryzyko powstawania siniaków, rzadsze występowanie zaczerwienienia skóry, jak i podrażnień. Preparat ma unikalną strukturę, która pozwala na przenikanie w skórze właściwej i tkankach podskórnych, jak i nie produkuje grudek.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Profhilo bardzo dobrze sprawdza się w trudnych, zwiotczałych obszarach skóry, gdzie wcześniej nie udało się tego osiągnąć innymi, dostępnymi preparatami na bazie kwasu hialuronowego. Najbardziej sprawdzi się w:

 • neutralizowaniu chomików,
 • przywracaniu utraconego konturu twarzy,
 • przywracaniu utraconego profilu,
 • neutralizacji zwiotczenia skóry,
 • wygładzaniu zmarszczek,
 • wysmuklaniu rysów twarzy,
 • nadawaniu biorewolumetrii,
 • nadawaniu sprężystości,
 • napinaniu skóry – strefa policzkowa, podpoliczkowa, linia żuchwy „chomiki”

Nucleofill – lifting na poziomie komórkowym

Preparat do głębokiej odnowy i biorestrukturyzacji skóry. Oparty jest na produktach naturalnych polinukleotydów, które dają efekt długotrwałego nawilżenia i długotrwałej biorekonstrukcji skóry, a co za tym idzie – długotrwałego odmłodzenia. Przeznaczony dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a skóra jest pozbawiona blasku i wymagająca dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku, czy rodzaju skóry.

Formą  produktu jest żel, zawierający długołańcuchowe polinukleotydy, które równomiernie dystrybuują się w skórze. Dzięki równomiernemu rozprowadzeniu produktu w tkance podskórnej daje efekt silnej biostymulacji, zagęszczenia skóry, a w efekcie uniesienia, czyli lifting skóry. Ogromną zaletą produktu jest naturalność oraz fakt, że jest wysoce oczyszczony. Produkt nie zawiera białek, a więc nie jest produktem alergicznym.

TRZYKIERUNKOWY MECHANIZM DZIAŁANIA:

 1. Biostymulacja –  polinukleotydy zawarte w produkcie działają na dwa receptory  fibroblastów w skórze. Pobudzenie receptorów stymuluje  produkcję  kolagenu typu I, elastyny, jak również wspomaga dojrzewaniu fibroblastów w miofibroblastach. Tym samym stymuluje do odbudowy i regeneracji.
 2. Działanie antyoksydacyjne – polinukleotydy w środowisku pozakomórkowym „ zmiatają” wolne rodniki, co prowadzi do redukcji stresu oksydacyjnego w skórze.
 3. Nawilżenie – polinukeotydy przeciągają cząstki wody, gdzie silnie i długotrwale je ze sobą wiążą, co powoduje silne i długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy komórkowej i tkanki podskórnej.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

– skóra niedotleniona,

– skóra odwodniona,

– skóra narażona na stres oksydacyjny,

– a także rozstępy i blizny oraz przy gojeniu ran pooperacyjnych

Zapraszamy do naszego Instytutu na specjalistyczne szkolenia z różnych poziomów zaawansowania pracy biostymulatorami: