
wykladowcy
-
Natalia Mirchuk (w trakcie nostryfikacji dyplomu lekarza)
Prezentujemy sylwetkę Natalii Mirchuk, która jest trenerem w Polskim Instytucie Medycyny i Kosmetologii.
Natalia Mirchuk jest absolwentem Uzghorod National Uniwersyty Medical Faculty. W Instytucie pracuje jako trener w zakresie Medycyny Estetycznej. Specjalizuje się w zabiegach z materiałami autologicznymi takimi jak; PRP, PRP+, iPRF, SCF+, PlasmaFiller PPP oraz zabiegami mezoterapii igłowej. Dużo czasu poświęca na udoskonalaniu się, uczestniczy w rozmaitych konferencjach i kursach.
Natalia Mirchuk jest w trakcie nostryfikacji dyplomu.
PRP, PRP+, PRP+ osocze bogatopłytkowe
Odmłodzenie i regeneracja należą do najważniejszych zadań medycyny estetycznej. Doskonale sprawdzają się preparaty autologiczne, pozyskiwane z krwi obwodowej pacjenta. Należy do nich tak zwane osocze bogatopłytkowe – w skrócie PRP (ang. platelet rich plasma), które w medycynie stosowane jest już od 50 lat. Preparat ten zawiera setki bioaktywnych białek, takich jak czynniki wzrostu czy cytokiny, których zadaniem jest stymulacja komórek macierzystych oraz pobudzanie fibroblastów do syntezy kolagenu. Stymulowany jest także proces angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych. Technologia ta doskonale sprawdza się w rewitalizacji skóry (poprawa gęstości, elastyczności czy napięcia) leczeniu oparzeń, przebudowy blizn a nawet w terapii łysienia. W zależności od wykorzystywanego systemu do pozyskania osocza bogatopłytkowego, od Pacjenta pobierane jest 6-60ml krwi obwodowej, która następnie ulega odwirowaniu. Uzyskana w ten sposób frakcja PRP podawana jest bezpośrednio do miejsca zabiegowego, często wykorzystując różne techniki mezoterapii. Należy zauważyć, że procedury z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są bezpieczne – preparat pozyskiwany jest bezpośrednio z krwi Pacjenta i nie zawiera sztucznych dodatków, które mogłyby przyczyniać się do zwiększonego ryzyka występowania działań niepożądanych – na przykład reakcji alergicznych.
Na kursie osocza bogatopłytkowego PRP, zostaną omówione wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegów wykorzystujących autologiczne preparaty. Zwrócimy uwagę na odpowiednią kwalifikację pacjenta, określenie koniecznej ilości zabiegów, możliwość wykonania terapii łączonych. Przedstawimy także możliwe powikłania oraz sposoby na radzenie sobie z nimi.