Informacje ogólne

Szkolenie dla LEKARZY

Czas trwania: 1 dzień

Cena: 3200 PLN

Ilość osób w grupie: 1-3

Profhilo – bioremodelowanie twarzy w 5 punktach estetycznych BAP

Profhilo jest preparatem biowchłanialnym zbudowanym z różnej długości łańcuchów stabilizowanego termicznie kwasu hialuronowego o najwyższym dostępnym stężeniu 64 mg, nie zawierającym czynników sieciujących. Profhilo doskonale integruje się z tkankami, gdyż jest na bazie naturalnego kwasu hialuronowego czyli głównego komponentu skóry. Jego działanie opiera się na przebudowie i przywróceniu utraconej przez lata witalności i elastyczności skóry. Preparat ten jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem odmładzającym wygląd skóry. Stabilizacja termiczna preparatu powoduje, że nie posiada on wad chemicznie sieciowanego kwasu hialuronowego. Współpracuje z komórkami skóry i odbudowuje kolagen i elastynę.

Crystalys/ Radiesse – hydroksyapatyt wapnia

Hydroksyapatyt zawarty w preparatach występuje naturalnie w każdym organizmie co sprawia, że jest substancją bardzo bezpieczną do podania, jest również budulcem tkanki kostnej co sprawia, że efekty po zabiegu są niezwykle trwałe. Hydroksyapatyt
wapnia należy do grupy biopreparatów estetycznych, które nazywamy “induktorami tkankowymi”. Jego działanie pobudza skórę do silnej samoregeneracji, dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Hydroksyapatyt wapnia daje natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Z czasem (około 4 miesiące) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach “rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna. Hydroksyapatyt wapnia, dzięki swoim unikalnym właściwościom oraz wysokiej biokompatybilności, doskonale nadaje się do wypełniania bruzd i zmarszczek, zarówno tych głębokich, jak i powierzchownych. Idealnie nadaje się również do innych zabiegów, takich jak korekta grzbietu nosa, wolumetria twarzy i rewitalizacja grzbietów rąk.

Aminokwasowa Terapia Zastępcza AART JALUPRO® zawiera pełną linię produktów zarówno tych do iniekcji: Jalupro® classic i HMW, terapię doustną Jalupro® Drink oraz nową formułę Jalupro tabletki z Vit C oraz aminoceutyki. Tajemnicą skuteczności Jalupro® jest Aminokwasowa Terapia Zastępcza opracowana przez naukowców szwajcarskiej firmy Professional Derma. Bezpieczeństwo i efektywność terapii została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi, a w chwili obecnej zostało wykonanych ponad milion zabiegów. To zasługa funkcjonalnej formuły czterech specyficznych aminokwasów zawartych w produktach Jalupro®: Glicyny, L-Proliny, L-Lizyny, L-Leucyny w połączeniu z nieusieciowanym, mało i wielkocząsteczkowym kwasem hialuronowym o wielkości molekuły 200 kDa w Jalupro® classic oraz 1400-1600 kDa w Jalupro® HMW. Oba produkty będą ujędrniały, zagęszczały, regenerowały, przyspieszały gojenie, rozświetlały skórę oraz wygładzały zmarszczki.

Ramowy program szkolenia:

Podczas szkolenia z induktorów tkankowych omówiona zostanie tematyka z zakresu ostrzykiwania ciała, wiotkiej skóry ramion, brzucha oraz dekoltu. Omówione zostanie modelowanie objętościowe kaniulą oraz praca na igle. Oferujemy naukę pracy na różnego rodzaju preparatach takich jak: Jalupro, Radiesse, Crystalys oraz Profhilo.

Część teoretyczna

W ramach teoretycznego przygotowania zdobędziesz wiedzę o:

 • Omówienie preparatów (Jalupro, Radiesse, Crystalys, Profhilo)
 • Analiza substancji aktywnych w induktorach tkankowych oraz uwarunkowań anatomicznych
 • Skład stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych Profhilo
 • Podstawowe działanie kwasu hialuronowego i polinukleotydów, omówienie zagadnienia kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia- porównanie, różnice, techniki znieczuleniowe,
 • Omówienie trudnych przypadków zabiegowych, kwalifikacja pacjenta do zastosowania poszczególnych technik zabiegowych
 • Analiza sposobu iniekcji wybranych technik
 • Omówienie uregulowań prawnych dot. wykonywania zabiegu,
 • Podstawy anatomii konieczne do przeprowadzenia zabiegu: omówienie warstw anatomicznych, unaczynienie tętnicze, żylne, muskulatura twarzy, przedziały tłuszczowe
 • Analiza punktów bioestetycznych na twarzy w celu optymalizacji efektów zabiegu i zminimalizowania ryzyka powikłań
 • Omówienie warunków higieniczno-sanitarnych,
 • Możliwe powikłania i działania niepożądane,

Część praktyczna

 • Przygotowanie pacjenta do zabiegu – aplikacja znieczulenia miejscowego
 • Samodzielne wykonanie zabiegu przez kursanta pod okiem szkoleniowca
 • Nauka analizy i indywidualnego podejścia do każdego z klientów
 • Korekcja zapadniętych policzków, okolicy jarzmowej i konturu twarzy,
 • Postępowanie z pacjentem według procedur pozabiegowych – opieka, zalecenia po zabiegu

Każdy uczestnik szkolenia wykonuje wszystkie etapy zabiegu samodzielnie na gwarantowanej modelce pod okiem certyfikowanego szkoleniowca.

Pełen program szkolenia

W zakresie szkolenia poruszona zostanie tematyka zabiegowa przy użyciu Profhilo, omówione zostanie: neutralizowanie chomików, przywracanie utraconego konturu twarzy, przywracanie utraconego profilu, neutralizacja zwiotczenia skóry, wygładzanie zmarszczek, wysmuklanie rysów twarzy, nadawanie biorewolumetrii, nadawanie sprężystości, napinanie skóry – strefa policzkowa, podpoliczkowa, linia żuchwy „chomiki” oraz leczenie zmian włóknistych- blizny.

W zakresie szkolenia przedstawione zostaną również poniższe protokoły zabiegowe Jalupro® :

 • Jalupro®classic idealnie sprawdzi się w bioregeneracji i odbudowie skóry najdelikatniejszych obszarów twarzy, w tym tak trudnej do leczenia okolicy oczu, redukcji wiotkości i zasinień wokół oczu, likwidacji zmarszczek na czole, szyi i dekolcie oraz fotoodmładzaniu powierzchni rąk.
 • Nowa, przełomowa procedura zabiegowa „Potrójne Stężenie Aminokwasów” – Jalupro® classic będzie w sposób wyjątkowo skuteczny przy zachowaniu pełnego profilu bezpieczeństwa niwelowała wiotkość skóry, zmarszczki i zasinienia wokół oczu. Aż 100 mg najważniejszych dla syntezy kolagenu 4 aminokwasów skoncentrowanych w zaledwie 1 ml nieusieciowanego, delikatnie lepkiego HA o niewielkiej molekule pozwoli zagęścić, zregenerować, ujędrnić, nawilżyć skórę oraz zredukować zasinienia wokół oczu.
 • Jalupro®HMW pozwala osiągnąć bardzo dobre rezultaty u pacjentów z przesuszoną skórą, głębszymi zmarszczkami w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, powierzchni rąk oraz całego ciała, z zaawansowanymi oznakami fotostarzenia. Nada naturalnej objętości, wypełni zmarszczki i nawilży powierzchowne i głębokie warstwy skóry. Zaaplikowany natomiast w czerwień wargową idealnie je nawilży, ujędrni i wygładzi. Przyniesie również dobre rezultaty w leczeniu blizn potrądzikowych, zanikowych, jak również rozstępów.
 • JaluToxin – to autorska technika łączona opracowana przez Profesora Luca Piovano polegająca na dodaniu do Jalupro® classic ściśle określonej protokołem ilości toksyny botulinowej. Uzyskana w ten sposób zupełnie nowa mieszanina pozwoli wygładzić nie tylko zmarszczki statyczne ale również będzie redukowała zmarszczki mimiczne zlokalizowane w okolicy czoła, oczu, ust, szyi i dekoltu.
 • Jalu Combo- zaawansowana technika synergii działania Jalupro®classic & Jalupro®HMW pozwoli stworzyć wyjątkową formułę o potężnej 180 mg dawce AA oraz mało i wielkocząsteczkowego HA o dwóch wielkościach molekuły 200 i 1400-1600 kDa. Uzyskana w ten sposób mieszanina 5,5 ml AA i HA wyjątkowo skutecznie zregeneruje, odbuduje, nawilży, wygładzić i rozświetli skórę na 4 obszarach ciała równocześnie: twarzy, szyi, dekolcie oraz rękach. Idealnie sprawdzi się też w przypadku leczenia wiotkości skóry na całym ciele (brzuch, uda, okolice ramion, łokci, kolan)
 • Przedstawiona zostanie również nowa technika Jalu Plasma. Jest to połączenie JaluproClassic z osoczem bogatopłytkowym PRP plasma solution. Synergia działania aminokwasów z Jalupro w połączeniu z PRP przyniesie bardzo dobre rezultaty ujędrnienia i wygładzenia skóry oraz redukuje wypadające włosy.

Formularz zgłoszeniowy:

Imię i Nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Województwo (wymagane)

Nazwa szkolenia (wymagane)

Treść wiadomości

Czytaj więcej: Polityka prywatności