PIMIK

Organizator

PIMIK
Telefon
+48 577 663 665
Email
biuro@pimik.pl
Strona WWW
https://pimik.pl

Od początku swojej działalności koncentrował się na dostarczaniu kompleksowej wiedzy z dziedziny medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Organizujemy kursy i szkolenia na różnym poziomie zaawansowania, dostosowując je do kompetencji naszych Klientów. Cieszymy się zaufaniem wielu lekarzy, pielęgniarek, oraz kometolożek, którzy wracają do nas, aby ponownie podnieść swoje kwalifikacje. Prowadzimy kursy w czterech językach: po polsku, angielsku, rosyjsku oraz ukraińsku. Przeprowadziliśmy setki szkoleń specjalistycznych, wydaliśmy ponad 2500 certyfikatów. Posiadamy certyfikat ISO 9001:2015 oraz wpis do RIS 2.02/00138/2013. Posiadamy akredytację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz aktywny wpis do Bazy Usług Rozwojowych. Nauczamy według europejskich standardów, stale podwyższając kwalifikacje naszej kadry szkoleniowej.

Szczegóły szkolenia

wykladowcy

 • Lek. Paweł Bigos
  Lek. Paweł Bigos

  Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Na co dzień jest asystentem na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Poza pracą na oddziale jego zainteresowania skupiają się wokół medycyny i chirurgii estetycznej. W swojej pracy kładzie nacisk na jak najbardziej naturalne efekty zabiegów łącząc różne metody zabiegowe w celu osiągnięcia pożądanych efektów. Na pacjentów patrzy całościowo uwzględniając przy planowaniu zabiegu proporcje ciała, wady anatomiczne w tym wady zgyzu, zmiany pourazowe. Preferuje metody naturalnej rewitalizacji skóry- chętnie stosując osocze bogatopłytkowe, fibrynę i wypełniacz autologiczny. Specjalizuje się w modelowaniu twarzy i ust (poprzez m.in. poprzez lifting wolumetryczny, wypełnianie ust HA, toksynę botulinową) stawiając na naturalny efekt końcowy zabiegu. Jest przeciwnikiem zabiegów prowadzących do jatrogennych dysmorfii twarzy.
  Podczas szkoleń przekazuje wiedzę w sposób przystępny, dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. Zwraca uwagę na precyzję podania preparatów, technikę iniekcji. Duży nacisk kładzie edukacje związaną z powikłaniami w medycynie estetycznej i ich zapobieganiu.
  Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach zarówno w Polsce, jak i zagranicą.
  Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiej Rady Resuscytacji oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.

  Specjalista szkolący wyłącznie lekarzy.

Lokalizacja

Klinika Szkoleniowa – Instytut Medyczny
ul. Inżynierska 47a 53-228 Wrocław

Więcej informacji

Szczegóły szkolenia

Następne wystąpienie

Data

maj 30 2022

Koszt

2,500.00PLN

Toksyna botulinowa dla zaawansowanych

Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej ma szerokie zastosowanie – najczęściej wykorzystujemy popularny „botox” to usuwania zmarszczek poziomych czoła, „lwiej zmarszczki” czy zmarszczek okolicy kąta bocznego oka. To podstawowe zastosowanie tego preparatu, jednak należy zauważyć, że nie jedyne. Zaawansowane szkolenie z botoksu pozwoli na poznanie technik zabiegowych skutecznych w niwelowaniu równie ważnych problemów z którymi zgłaszają się Pacjenci do kliniki medycyny estetycznej. Należy do nich bruksizm – skuteczną metodą pozwalającą na zniesienie tego problemu jest podanie toksyny botulinowej w obręb mięśnia żwacza. Uśmiech dziąsłowy (inaczej gummy smile), nadpotliwość pach czy rąk, poprawa linii marionetek, korekta zmarszczek szyi (ostrzykiwanie mięśnia szerokiego szyi, platysma) czy w końcu migrena – wszystkie te przypadłości można z powodzeniem leczyć za pomocą toksyny botulinowej. W ramach szkolenia zaawansowanego z botoksu omówimy właściwe miejsca podawania toksyny botulinowej oraz przekażemy w jaki sposób należy przygotować preparat do ostrzykiwania wybranych partii ciała.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera