PIMIK

Organizator

PIMIK
Telefon
+48 577 663 665
Email
biuro@pimik.pl
Strona WWW
https://pimik.pl

Od początku swojej działalności koncentrował się na dostarczaniu kompleksowej wiedzy z dziedziny medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Organizujemy kursy i szkolenia na różnym poziomie zaawansowania, dostosowując je do kompetencji naszych Klientów. Cieszymy się zaufaniem wielu lekarzy, pielęgniarek, oraz kometolożek, którzy wracają do nas, aby ponownie podnieść swoje kwalifikacje. Prowadzimy kursy w czterech językach: po polsku, angielsku, rosyjsku oraz ukraińsku. Przeprowadziliśmy setki szkoleń specjalistycznych, wydaliśmy ponad 2500 certyfikatów. Posiadamy certyfikat ISO 9001:2015 oraz wpis do RIS 2.02/00138/2013. Posiadamy akredytację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz aktywny wpis do Bazy Usług Rozwojowych. Nauczamy według europejskich standardów, stale podwyższając kwalifikacje naszej kadry szkoleniowej.

Szczegóły szkolenia

wykladowcy

  • Natalia Mirchuk (w trakcie nostryfikacji dyplomu lekarza)
    Natalia Mirchuk (w trakcie nostryfikacji dyplomu lekarza)

    Prezentujemy sylwetkę Natalii Mirchuk, która jest trenerem w Polskim Instytucie Medycyny i Kosmetologii.

    Natalia Mirchuk jest absolwentem Uzghorod National Uniwersyty Medical Faculty. W Instytucie pracuje jako trener w zakresie Medycyny Estetycznej. Specjalizuje się w zabiegach z materiałami autologicznymi takimi jak; PRP, PRP+, iPRF, SCF+, PlasmaFiller PPP oraz zabiegami mezoterapii igłowej. Dużo czasu poświęca na udoskonalaniu się, uczestniczy w rozmaitych konferencjach i kursach.

    Natalia Mirchuk jest w trakcie nostryfikacji dyplomu.

Lokalizacja

Klinika Szkoleniowa – Instytut Medyczny
ul. Inżynierska 47a 53-228 Wrocław

Więcej informacji

Szczegóły szkolenia

Następne wystąpienie

Data

październik 29 2021

Koszt

2,000.00PLN

Toksyna botulinowa dla początkujących

Toksyna botulinowa typu A znajduje szerokie zastosowanie w medycynie. Związek ten jest egzotoksyną produkowaną przez Clostridium botulinum. Preparaty oparte o toksynę botulinową są zarejestrowane jako leki do terapii niektórych chorób – na przykład neurologicznych. To jednak nie jedyne jej zastosowanie – częste problemy z którymi zgłaszają się Pacjenci do klinik medycyny estetycznej to zmarszczki kąta bocznego oka, „lwia zmarszczka”, zmarszczki poziome czoła czy nadpotliwość – wszystkie te niedoskonałości mogą zostać usunięte za pomocą toksyny botulinowej. Z biologicznego punktu widzenia punktem docelowym dla toksyny botulinowej jest złącze  nerwowo – mięśniowe. W wyniku działania toksyny botulinowej dochodzi do zahamowania wydzielania acetylocholiny w konsekwencji doprowadzając do relaksacji wybranych mięśni. Dokładna znajomość anatomii oraz procesów starzenia się w połączeniu z odpowiednią techniką iniekcji toksyny botulinowej daje doskonałe efekty. Statystycznie, zabiegi z wykorzystaniem tego preparatu należą do najczęstszych procedur medycyny estetycznej na świecie – szkolenie z toksyny botulinowej jest zatem niezbędne dla osoby, która praktykuje medycynę estetyczną. Omówione zostaną punkty anatomiczne, sposoby iniekcji oraz właściwe rozcieńczanie preparatów toksyny botulinowej.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera