PIMIK

Organizator

PIMIK
Telefon
+48 577 663 665
Email
biuro@pimik.pl
Strona WWW
https://pimik.pl

Od początku swojej działalności koncentrował się na dostarczaniu kompleksowej wiedzy z dziedziny medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Organizujemy kursy i szkolenia na różnym poziomie zaawansowania, dostosowując je do kompetencji naszych Klientów. Cieszymy się zaufaniem wielu lekarzy, pielęgniarek, oraz kometolożek, którzy wracają do nas, aby ponownie podnieść swoje kwalifikacje. Prowadzimy kursy w czterech językach: po polsku, angielsku, rosyjsku oraz ukraińsku. Przeprowadziliśmy setki szkoleń specjalistycznych, wydaliśmy ponad 2500 certyfikatów. Posiadamy certyfikat ISO 9001:2015 oraz wpis do RIS 2.02/00138/2013. Posiadamy akredytację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz aktywny wpis do Bazy Usług Rozwojowych. Nauczamy według europejskich standardów, stale podwyższając kwalifikacje naszej kadry szkoleniowej.

Szczegóły szkolenia

wykladowcy

 • Lek. Paweł Bigos
  Lek. Paweł Bigos

  Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Na co dzień jest asystentem na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Poza pracą na oddziale jego zainteresowania skupiają się wokół medycyny i chirurgii estetycznej. W swojej pracy kładzie nacisk na jak najbardziej naturalne efekty zabiegów łącząc różne metody zabiegowe w celu osiągnięcia pożądanych efektów. Na pacjentów patrzy całościowo uwzględniając przy planowaniu zabiegu proporcje ciała, wady anatomiczne w tym wady zgyzu, zmiany pourazowe. Preferuje metody naturalnej rewitalizacji skóry- chętnie stosując osocze bogatopłytkowe, fibrynę i wypełniacz autologiczny. Specjalizuje się w modelowaniu twarzy i ust (poprzez m.in. poprzez lifting wolumetryczny, wypełnianie ust HA, toksynę botulinową) stawiając na naturalny efekt końcowy zabiegu. Jest przeciwnikiem zabiegów prowadzących do jatrogennych dysmorfii twarzy.
  Podczas szkoleń przekazuje wiedzę w sposób przystępny, dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. Zwraca uwagę na precyzję podania preparatów, technikę iniekcji. Duży nacisk kładzie edukacje związaną z powikłaniami w medycynie estetycznej i ich zapobieganiu.
  Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach zarówno w Polsce, jak i zagranicą.
  Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiej Rady Resuscytacji oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.

  Specjalista szkolący wyłącznie lekarzy.

Lokalizacja

Klinika Szkoleniowa – Instytut Medyczny
ul. Inżynierska 47a 53-228 Wrocław

Więcej informacji

Szczegóły szkolenia

Następne wystąpienie

Data

cze 04 2022

Koszt

2,500.00PLN

Toksyna botulinowa dla początkujących

Toksyna botulinowa typu A znajduje szerokie zastosowanie w medycynie. Związek ten jest egzotoksyną produkowaną przez Clostridium botulinum. Preparaty oparte o toksynę botulinową są zarejestrowane jako leki do terapii niektórych chorób – na przykład neurologicznych. To jednak nie jedyne jej zastosowanie – częste problemy z którymi zgłaszają się Pacjenci do klinik medycyny estetycznej to zmarszczki kąta bocznego oka, „lwia zmarszczka”, zmarszczki poziome czoła czy nadpotliwość – wszystkie te niedoskonałości mogą zostać usunięte za pomocą toksyny botulinowej. Z biologicznego punktu widzenia punktem docelowym dla toksyny botulinowej jest złącze  nerwowo – mięśniowe. W wyniku działania toksyny botulinowej dochodzi do zahamowania wydzielania acetylocholiny w konsekwencji doprowadzając do relaksacji wybranych mięśni. Dokładna znajomość anatomii oraz procesów starzenia się w połączeniu z odpowiednią techniką iniekcji toksyny botulinowej daje doskonałe efekty. Statystycznie, zabiegi z wykorzystaniem tego preparatu należą do najczęstszych procedur medycyny estetycznej na świecie – szkolenie z toksyny botulinowej jest zatem niezbędne dla osoby, która praktykuje medycynę estetyczną. Omówione zostaną punkty anatomiczne, sposoby iniekcji oraz właściwe rozcieńczanie preparatów toksyny botulinowej.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera