PIMIK

Organizator

PIMIK
Telefon
+48 577 663 665
Email
biuro@pimik.pl
Strona WWW
https://pimik.pl

Od początku swojej działalności koncentrował się na dostarczaniu kompleksowej wiedzy z dziedziny medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Organizujemy kursy i szkolenia na różnym poziomie zaawansowania, dostosowując je do kompetencji naszych Klientów. Cieszymy się zaufaniem wielu lekarzy, pielęgniarek, oraz kometolożek, którzy wracają do nas, aby ponownie podnieść swoje kwalifikacje. Prowadzimy kursy w czterech językach: po polsku, angielsku, rosyjsku oraz ukraińsku. Przeprowadziliśmy setki szkoleń specjalistycznych, wydaliśmy ponad 2500 certyfikatów. Posiadamy certyfikat ISO 9001:2015 oraz wpis do RIS 2.02/00138/2013. Posiadamy akredytację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz aktywny wpis do Bazy Usług Rozwojowych. Nauczamy według europejskich standardów, stale podwyższając kwalifikacje naszej kadry szkoleniowej.

Szczegóły szkolenia

wykladowcy

 • Lek. Paweł Bigos
  Lek. Paweł Bigos

  Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Na co dzień jest asystentem na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Poza pracą na oddziale jego zainteresowania skupiają się wokół medycyny i chirurgii estetycznej. W swojej pracy kładzie nacisk na jak najbardziej naturalne efekty zabiegów łącząc różne metody zabiegowe w celu osiągnięcia pożądanych efektów. Na pacjentów patrzy całościowo uwzględniając przy planowaniu zabiegu proporcje ciała, wady anatomiczne w tym wady zgyzu, zmiany pourazowe. Preferuje metody naturalnej rewitalizacji skóry- chętnie stosując osocze bogatopłytkowe, fibrynę i wypełniacz autologiczny. Specjalizuje się w modelowaniu twarzy i ust (poprzez m.in. poprzez lifting wolumetryczny, wypełnianie ust HA, toksynę botulinową) stawiając na naturalny efekt końcowy zabiegu. Jest przeciwnikiem zabiegów prowadzących do jatrogennych dysmorfii twarzy.
  Podczas szkoleń przekazuje wiedzę w sposób przystępny, dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. Zwraca uwagę na precyzję podania preparatów, technikę iniekcji. Duży nacisk kładzie edukacje związaną z powikłaniami w medycynie estetycznej i ich zapobieganiu.
  Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach zarówno w Polsce, jak i zagranicą.
  Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiej Rady Resuscytacji oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.

  Specjalista szkolący wyłącznie lekarzy.

Lokalizacja

Klinika Szkoleniowa – Instytut Medyczny
ul. Inżynierska 47a 53-228 Wrocław

Więcej informacji

Szczegóły szkolenia

Następne wystąpienie

Data

maj 31 2022

Koszt

2,000.00PLN

Modelowanie ust poziom zaawansowany

Procesy starzenia się organizmu nie omijają ust – z wiekiem dochodzi do stopniowego zmniejszania się objętości czerwieni wargowej. Korekta tej okolicy nie jest jednak przeznaczona dla Pacjentów chcących zmniejszyć objawy starzenia się – to także zabieg dla osób, które chcą powiększyć usta, zaznaczyć ich kontur czy zapewnić odpowiednie nawilżenie. Środki stosowane w tym celu opierają się na kwasie hialuronowym, który ma szczególną właściwość – zdolność do wiązania cząsteczek wody (właściwości hydrofilne). Gwarancją skutecznej korekcji jest odpowiednia technika oraz dobór właściwego preparatu. Bardzo istotne jest także zachowanie odpowiednich proporcji, które wynoszą 1/3 : 2/3 (stosunek górnej do dolnej wargi). Chociaż wiele preparatów kwasu hialuronowego zawiera w swoim składzie środek znieczulający (na przykład lidokainę) to przed przystąpieniem do zabiegu często wykonywane jest znieczulenie obszaru zabiegowego (na przykład za pomocą kremu). W ramach kursu z powiększania ust zostaną przedstawione techniki iniekcji wykorzystujące igły oraz kaniule. Omówimy sposoby radzenia sobie z powikłaniami, reakcjami alergicznymi oraz wskazania do wykorzystania hialuronidazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera