Terminy szkoleń – medycyna estetyczna

Poniżej przedstawiamy terminy kursów dla kosmetologów oraz szkoleń dla lekarzy. Dzięki przejrzystemu grafikowi każdy z łatwością znajdzie interesujące szkolenie oraz najważniejsze informacje z nim związane. Osoby zainteresowane udziałem w którymkolwiek z kursów prowadzonych w naszym Instytucie, proszone są o uprzedni kontakt w celu ustalenia szczegółów uczestnictwa. Jesteśmy również do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszą ofertą szkoleniową.

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Nici PDO Mono i COG

7 kwietnia 2019

3800pln

Wydarzenie Nawigacja

obraz-nici PDO

Nici z PDO, czyli z polidioksanonem jako substancją czynną, są już od ponad dwóch dekad stosowane w szwach chirurgicznych. Obecnie jednak coraz popularniejsze staje się stosowanie nici PDO jako innowacyjny środek do przeprowadzania bezoperacyjnego liftingu. W porównaniu do nici PDO typu MONO zastosowanie COG daje efekt mechanicznego uniesienia tkanki. Jednocześnie osoba poddająca się zabiegowi nie jest narażona na nieestetyczne blizny czy długotrwałą rekonwalescencję, dzięki mało inwazyjnej ingerencji w skórę. PDO to tzw. polidioksanon, który jest bardzo silny, syntetycznym, rozpuszczalnym w skórze włóknem. Nici PDO stymulują produkcję nowego kolagenu w skórze, który z wiekiem zwyczajnie zanika. Dzięki nowym włóknom kolagenowym skóra staje się bardziej napięta, sprężysta i elastyczna, a zmarszczki wypełnione i wygładzone. Nici PDO mogą rozwiązać wiele problemów skórnych jednocześnie. Nie tylko wygładzają pionowe i pozimowe zmarszczki czoła zapewniając mu profesjonalny lifting, lecz także unoszą brwi, powieki i policzki. Nici liftingujące niwelują zarówno zmarszczki palacza, jak i te powstałe wokół ust u osób niepalących. Ponadto, dzięki niciom, można pozbyć się drugiego podbródka i fałd nosowo-wargowych oraz marionetkowych. Nici PDO mogą być także wykorzystywane do liftingu ciała, a w tym szyi i dekoltu, piersi, pośladków, brzucha, ramion, łokci i kolan.

Zabieg odbywa się podczas zaawansowanego szkolenia , wykonywany jest pod stałym nadzorem i kontrolą lekarza specjalisty. PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Nici haczykowate służą poprawie owalu twarzy, są najbardziej zaawansowanymi nićmi, jakich możemy użyć. Dzięki temu, że posiadają ogromna zdolność utrzymywania opadających tkanek stosowane są jako stelaż w wykonywanych zabiegach. Zdolność ta wynika z tego, że każda nić posiada mikroskopijne haczyki, które tworzą ukośne krawędzie z ostrymi końcówkami, otwierające się tylko w jedną stronę, uniemożliwiając opadanie skóry i zapobiegające przesuwanie się nici w kierunku przeciwnym do ich wprowadzenia.
Jak działają nici: kiedy pod skórę dostaje się ciało obce (nić), nasze ciało próbuje odzyskać stan pierwotny, wówczas nasza skóra jest zmuszana do większej produkcji kolagenu, elastyny, następuje poprawa ukrwienia i transportu limfy. To powoduje wypłycenie zmarszczek, poprawę jędrności, gęstości skóry i jej ogólnego stanu.

Szczegóły

Data:
7 kwietnia 2019
Koszt:
3800pln

Organizator

PIMIK
Telefon:
502 686 699
Strona internetowa:
pimik.pl

Miejsce

Klinika Instytut Medyczny
Inzynierska 47A
Wrocław,
+ Google Map