Terminy szkoleń – medycyna estetyczna

Poniżej przedstawiamy terminy kursów dla kosmetologów oraz szkoleń dla lekarzy. Dzięki przejrzystemu grafikowi każdy z łatwością znajdzie interesujące szkolenie oraz najważniejsze informacje z nim związane. Osoby zainteresowane udziałem w którymkolwiek z kursów prowadzonych w naszym Instytucie, proszone są o uprzedni kontakt w celu ustalenia szczegółów uczestnictwa. Jesteśmy również do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszą ofertą szkoleniową.

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Nici PDO MONO

12 sierpnia 2018

1800pln
obraz-nici PDO

Polidioksanon – substancja stosowana dotychczas do produkcji wchłanialnych szwów chirurgicznych znalazła zastosowanie w medycy- nie estetycznej. Dzięki swoim właściwościom polegającym na stymulacji produkcji kolagenu nadaje się do zastosowania w zabiegach liftingu twarzy, szyi, dekoltu oraz w procedurach ujędrniania i napinania skóry w okolicach ramion, dekoltu, brzucha, pośladków czy ud. Wysoki profil bezpieczeństwa polidioksanonu, potwierdzony wieloletnimi obserwacjami i badaniami klinicznymi, sprawia, że zabiegi z wykorzystaniem nici polidioksanowych są bezpieczne i w pełni przewidywalne. Odpowiednio zastosowane nici polidioksanowe umożliwiają uzyskanie efektów zbliżonych do chirurgicznego liftingu twarzy

Medycyna estetyczna to jedna z gałęzi medycyny, która w ostatnich latach wykazuje bardzo dynamiczny rozwój, zarówno w zakresie nowych procedur zabiegowych, jak również wprowadzania coraz nowszych i bardziej za- awansowanych preparatów.W ostatnich latach dużym osiągnięciem w zakresie nowych procedur zabiegowych stało się wprowadzenie na polski rynek nici PDO.Dzięki zabiegom z zastosowaniem nici PDO można w skuteczny i bezpieczny sposób zapobiegać i leczyć objawy związane z ptozą tkanek, napinać skórę, wpływać na poprawę jej gęstości. Dzieje się tak dzięki swoistym właściwościom polidioksanonu, polegającym na wywoływaniu łagodnej odpowiedzi tkanko wej prowadzącej do produkcji nowego kolagenu.Polidioksanon to syntetyczne włókno otrzymywane w procesie polimeryzacji z otwarciem pierścienia monomeru pdioksanonu. Na rysunku przedstawiono schemat otrzymywania polidioksanonu.W warunkach in vivo polidioksanon ulega powolnej hydro- lizie, tworząc monomery kwasu 2-hydroksy-etoksyoctowego. Monomery ulegają dalszemu rozkładowi, w wyniku którego otrzymujemy wodę i dwutlenek węgla – związki obojętne dla organizmu i całkowicie resorbowalne przez skórę.Wlókno zbudowane z polidioksanonu nie posiada właściwości pirogennych, nie indukuje również odpowiedzi ze strony układu odpornościowego.

W medycynie polidioksanon jest stosowany od przeszło dwudziestu lat. Znalazł zastosowanie w monofilamentowych, wchłanialnych szwach chirurgicznych oraz w im- plantach ortopedycznych. Jest to materiał dobrze poznany i przebadany, a przez to cechujący się wysokim profilem bezpieczeństwa, co odgrywa kluczową rolę w przypadku nowości wchodzących do medycyny estetycznej. Często już po kilku latach od wprowadzenia okazuje się, że ze względu na ilość powikłań i działań niepożądanych konieczne jest wycofanie nowej metody lub produktu.

W ciągu dwudziestu lat wykonano kilkadziesiąt milionów zabiegów chirurgicznych z zastosowaniem materiałów szewnych z polidioksamonu. Ta ilość pozwala stwierdzić, że nici PDO są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu.

 

Szczegóły

Data:
12 sierpnia 2018
Koszt:
1800pln

Organizator

PIMIK
Telefon:
502 686 699
Strona internetowa:
pimik.pl

Miejsce

Wrocław
Polska + Google Map