Terminy szkoleń – medycyna estetyczna

Poniżej przedstawiamy terminy kursów dla kosmetologów oraz szkoleń dla lekarzy. Dzięki przejrzystemu grafikowi każdy z łatwością znajdzie interesujące szkolenie oraz najważniejsze informacje z nim związane. Osoby zainteresowane udziałem w którymkolwiek z kursów prowadzonych w naszym Instytucie, proszone są o uprzedni kontakt w celu ustalenia szczegółów uczestnictwa. Jesteśmy również do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszą ofertą szkoleniową.

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

HIFU

20 października 2018

HIFU (z ang. High Intensity Focused Ultrasound) to zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykorzystujący ultradźwięki. Polega na precyzyjnym skupieniu skoncentrowanej wiązki fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na niewielkim punktowym obszarze ciała. Ultradźwięki docierają do głęboko położonych warstw skóry, która podczas zabiegu poddawana jest ablacji, przy czym nie jest naruszana warstwa naskórkowa. W konsekwencji zachodzą zjawiska:
termiczne – tkanka absorbuje falę ultradźwiękową, a powstały miejscowy efekt cieplny wywołuje koagulację tkanki (następuje rozgrzanie do około 60–70°C termicznych punktów koagulacji, czyli TCPs – Thermal Coagulation Points),
mechaniczne – wewnątrz komórki wytwarzane są pęcherzyki gazu, następuje wzrost ciśnienia w jej wnętrzu, na skutek czego struktura komórki ulega zniszczeniu.
Co to jest HIFU lifting?
Metodą HIFU najczęściej wykonywany jest lifting twarzy i szyi. Jest to mało bolesny i nieinwazyjny zabieg określany powszechnie jako lifting bez skalpela. Metoda ta nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji, przez co nie ogranicza codziennej aktywności.
Zabieg stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastyny. Specjaliści donoszą, że oddziałuje również na warstwę włóknisto-mięśniową, powodując jej obkurczenie. Zabieg HIFU na twarz wygładza, zagęszcza i poprawia napięcie skóry. Ponadto zapewnia redukcję zmarszczek, zwłaszcza tzw. zmarszczek palacza i kurzych łapek, uniesienie podbródka i brwi, zmniejszenie wiotkości dolnej powieki i odmłodzenie owalu twarzy. Opóźnia proces starzenia się skóry i spłyca bruzdę nosowo-wargową. Zapewnia wymodelowanie linii żuchwy przez zmniejszenie opadających policzków. Wskazaniem do zabiegu są także rozszerzone pory skórne, rozstępy i blizny.
Skuteczność metody HIFU jest bardzo wysoka. Wyraźną poprawę kondycji skóry zauważa się bezpośrednio po zabiegu, który trwa najczęściej około 30 minut. Jednakże najlepsze rezultaty uzyskuje się w ciągu kilku miesięcy (najczęściej po 90 dniach, kiedy nastąpi zakończenie procesu regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu). Wielu specjalistów wskazuje, że lifting HIFU może z powodzeniem stanowić alternatywne rozwiązanie dla innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Szczegóły

Data:
20 października 2018

Organizator

PIMIK
Telefon:
502 686 699
Strona internetowa:
pimik.pl

Miejsce

Klinika Instytut Medyczny
Inzynierska 47A
Wrocław,
+ Google Map