Informacje ogólne

Czas trwania: 1 dzień

Cena: 1500 PLN

Ilość osób w grupie: 4

Informacje o szkoleniu

Toksyna botulinowa typu A od lat 90-tych wykorzystywana jest w medycynie estetycznej jako preparat wygładzający zmarszczki i w leczeniu nadmiernej potliwości. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej to najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej na świecie. Bezpieczny i skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym stosowany z sukcesem zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Polegający na podaniu małej dawki leku do wybranych mięśni twarzy, co likwiduje problemy, wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Botox jest doskonale oczyszczonym preparatem białka – toksyny botulinowej – uzyskanej z bakterii Clostridium botulinum.

Kliniczne i kosmetyczne zastosowanie ma przede wszystkim oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A.

To właśnie wstrzyknięcie małej dawki leku do wybranych mięśni twarzy likwiduje problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Wyraz twarzy jest wypadkową działania bodźców, wysyłanych przez mózg do komórek mięśniowych. Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do drobnych mięśni twarzy, związanych z liniami wyrazu twarzy. To zapobiega skurczowi tych mięśni, a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu się skóry. Toksyna botulinowa działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zanikają zmarszczki. Następstwem leczenia nie jest „zamrożenie” mimiki twarzy; toksyna działa tylko w wybranych miejscach. toksyna zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełny efekt leczenia może być widoczny dopiero po 7 do 10 dniach Zaletą preparatu jest to, że efekt leczenia tym preparatem jest przemijający. Utrzymuje się przez 3-5 miesięcy i dłużej w zależności od osoby. Efekt leczenia zanika stopniowo. Wstrzyknięcie należy wykonać 2-3-krotnie w ciągu roku. Wczesne badania kliniczne wykazują, że czas utrzymywania się efektów leczenia wydłuża się, co wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości kolejnych wstrzyknięć, bez zmniejszenia skuteczności terapii.

Ramowy program szkolenia:

 • Zakres podstawowy: : kurze łapki, lwia zmarszczka, gładzizna czoła

Część teoretyczna

Teoria:

 • Dokumentacja medyczna – prowadzenie, zgoda na zabieg, właściwa dokumentacja fotograficzna,
 • Postępowanie przed i pozabiegowe – wizyty kontrolne
 • Wskazania i przeciwwskazania względne i bezwzględne
 • Zastosowanie rejestrowe i off label
 • Preparaty, przygotowanie preparatów, dawkowanie
 • Anatomia – omówienie mechanizmów kompensacyjnych, punkty wkłucia, asymetrie anatomiczne, unaczynienie żylne i muskulatura twarzy
 • Punkty podania
 • SNAP test
 • Działania niepożądane i skutki uboczne
 • Powikłania

Część praktyczna

Praktyka:

 • Technika zabiegowa: Zabiegi wykonuje bez znieczulenia. Iniekcja miejscowa toksyny w wybrane miejsca zabiegowe toksyną Czas pojedynczego zabiegu: ok.10 min
 • Postępowanie z pacjentem według procedur pozabiegowych – opieka, zalecenia po zabiegu

Formularz zgłoszeniowy:

Imię i Nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Województwo (wymagane)

Nazwa szkolenia (wymagane)

Termin szkolenia (wymagane)

Treść wiadomości

Czytaj więcej: Polityka prywatności

[recaptcha]