Ważną zaletą Podoklamry jest możliwość sprawdzenia skuteczności odciążenia wału paznokciowego, jej dopasowania do anatomicznego kształtu paznokcia, naciągu i wygięcia przed skręceniem łącznika, co przekłada się na ogromne uproszczenie w aplikacji Podoklamry.

Nastepną zaletą Podoklamry jest prosty montaż, który nie wymaga obcinania ramion klamry przed ustawieniem naciągu i skręceniem łącznika. W dodatku Podoklamra ma charakter uniwersalny co oznacza, że jeden model Podoklamry można dopasować do każdego kształtu i rozmiaru paznokcia bez konieczności przeróbek i nie ma w związku z tym potrzeby udostępniania jej w różnych rozmiarach.

System Podoklamra może być stosowany jedynie w gabinetach specjalistycznych przez podologów, lekarzy, pielęgniarki, kosmetologów po odbyciu szkolenia, które są organizowane na terenie całego kraju przez firmę PODOPHARM Sp. z o.o. Szkolenie zakończone jest certyfikatem z numerem ewidencyjnym i tylko osoba posiadająca ten dokumnet uprawniona jest do zakładania implantu Podoklamra.